Ambasador w naszej szkole

Dnia 1go kwietnia 2017 w naszej szkole mialo miejsce spotkanie z Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej Piotrem Wilczkiem oraz Konsultantem Honorowym RP w Connecticut Darkiem Barcikowskim. Krotki wystep artystyczny rozpoczelismy od Poloneza  w wykonaniu licealistow ( przygotowanie p.Anna Hayes) , nastepnie piosenki; “ Ucz sie polskiego “ oraz  "Jesteśmy Polka i Polskiem", wiersz M. Konopnickiej "A jak ciebie kto zapyta" w wykonaniu Uczennicy kl. 4  ( przygotowanie p. Marzena Radziwon) . Towarzyszyly nam rowniez dwa uklady taneczne z kolkiem I wstazka ( przygotowanie p.Jolanta Szymanska & Anne Hayes)

Wszystkim serdecznie dziekujemy za upiekszenie tak wznioslej nam chwili.

Pan Ambasador zwrocil sie do naszych uczniow z prosba , aby jezyk polski zawsze byl na pierwszym miejscu w naszym zyciu, gratulowal nam tak wspanialych mozliwosci nauki jezyka jakie obecnie posiada nasza szkola. Nastepnie spotkal sie z zarzadem / gronem pedagogicznym gdzie zapraszal nas do swojej siedziby w Waszyngtonie,a wiec zaproszenie zostalo przyjete i juz w nastepnym roku planujemy odwiedzic pana Ambasadora tak jak obiecalismy.

To spotkanie mialo character szczegolny dla nas wszystkich, zdjecia mozna obejrzec na szkolnym facebook, zapraszamy.

Z zycia szkoly, Ewa L.

Zdjecia Marcin R.

W sobotę, 1 kwietnia Polska Szkoła miała niezwykłych gości bowiem odwiedzili ją niedawno mianowany Ambasador Rzeczpospolitej Polskie w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz we Wspólnocie Bahamów Pan Piotr Wilczek, świeżo upieczony Konsul Honorowy RP na stan Connecticut Pan Dariusz Barcikowski, oraz Pani Sabina Klimek, Konsul RP w Nowym Jorku.

Po krótkim przywitaniu, na cześć gości uczniowie klas ósmych zatańczyli polski taniec narodowy „Polonez”, którego znajomości jest obecnie wymogiem ukończenia Szkoły.  W innych częściach programu artystycznego był śpiew i wiersze wykonane przez uczniów klas młodszych.

Ambasador Wilczek spotkał się z kadrą nauczycielską oraz przedstawicielami rodziców w Zarządzie Szkoły.  Pytany o możliwość popierania Szkoły przez Rząd RP odpowiedział, że taka możliwość istnieje tylko dla konkretnych projektów a nie dla budżetu operacyjnego Szkoły.  Konsul Honorowy Barcikowski zobowiązał się dostarczyć konieczną informację o pomocy przy finansowaniu takich projektów.

Innym konkretnym pozytywem wizyty było potwierdzenie możliwości odwiedzenia Ambasady RP w Waszyngtonie przez uczniów Szkoły.  Co roku uczniowie klas starszych biorą udział w wycieczce krajoznawczej i być może w przyszłym roku pojadą do Waszyngtonu.

Napięty harmonogram gości nie pozwolił na szerszą dyskusję o funkcjonowaniu Szkoły.  Na pożegnanie strony wyraziły chęć kontynuowania i rozwijania kontaktów w przyszłości.

Z zycia szkoly,

Tomasz Jarmoszko

• Bo Lubie Jezyk Polski...

Kontakt z Nami