Opłatek w Szkole Jezyka Polskiego, 2012

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radosnych emocji, podekscytowania i wielu spotkań. Gdzieś w środku nas zapaliło się światełko i zaczynamy się zastanawiać, co tak naprawdę jest ważne, a przede wszystkim chcemy być razem i dzielić się naszą radością.

Jedną z takich okazji bycia razem i kultywowania tradycji dzielenia się opłatkiem są spotkania opłatkowe. Również w tym roku szkolnym na ostatnich grudniowych zajęciach w Szkole Jez. Polskiego mogliśmy złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Na środku sali stanął stół przepięknie udekorowany, na którym wśród świerkowych gałązek i blasku świec pojawiły się przepyszne potrawy i przysmaki świąteczne przygotowane przez nauczycieli naszej szkoly.

Całość uroczystości uświetniła akademia swiateczna pod kierownictwem nauczycielek ; Anny Hayes & Anety Haratyk oraz program muzyczno-artystyczny uczniów klas 0 – 4  . Przedstawienie przeplecione było kolędami, które wszyscy ochoczo śpiewali.

Dopełnieniem uroczystości był opłatek, którym dzieląc się składaliśmy sobie wzajemnie życzenia; grono pedagogiczne z dyr. Elzbieta Zlotnik , zarzad szkolny z prezes Katarzyna Kazmierczak, goscie specjalni; Wanda Nowakowska, Mieczyslaw Bajek, dwoje bylych dlugoletnich nauczycieli Szkoly Jezyka Polskiego uhonorowanych w tym roku Medalem Ministerstwa Oswiaty Norodowej - najwyzszym odznaczeniej nadawanym polskim nauczycielom w USA oraz byla pani prezes  Ewa Parzych. Wszystkim serdecznie dziekujemy za przybycie.

Spotkanie to miało niepowtarzalną atmosferę, która napełniła nas dobrocią, ciepłem i wzajemną życzliwością. Starajmy się, by te uczucia towarzyszyły nam jak najdłużej, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrekcja & Zarzad Szkoly Jezyka Polskiego zyczy wszystkim Wesolych Swiat oraz szczesliwego Nowego 2013 roku.