Nagroda Dyrektora  2013 dla Elzbiety Zlotnik

Dnia 12 października 2013 odbyl sie  bankiet z okazji Dnia Edukacji Narodowej gdzie tegorocznym gospodarzem byla Polska Szkola  im. Marii Konopnickiej w Yonkers, NY.Uczestnikami balu byli dyrektorzy, nauczyciele , rodzice szkol jez. polskiego Centrali Polskich Szkol Doksztalcajacych.

„Gdyby nie wasze zaangażowanie, profesjonalizm, wasza pasja, młode pokolenie Polaków w Ameryce, czy pokolenie młodych Amerykanów polskiego pochodzenia bardzo szybko zapomniałoby języka polskiego, polskich tradycji, polskiej historii i kultury.  Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, że wasza praca jest czymś godnym podziwu i pochwał” – stwierdziła w konkluzji swego wystąpienia konsul Ewa Łukowicz-Oniszczczuk, składając gratulacje i życzenia nauczycielom, rodzicom oraz wolontariuszom związanym z oświatą polonijną.
Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla zasłużonych pedagogów oraz osób związanych z polonijną oświatą. Prezes Dorota Andraka nagrodziła przedstawicieli polonijnego systemu szkolnictwa, w tym DYREKTOR ELZBIETE ZLOTNIK .

Szkola Jezyka Polskiego z New Britain jest bardzo dumna , ze ma tak wspanialego dyrektora,ktorego doceniono w siedziebie centrali polskich szkol.

Z zycia szkoly

Ewa Lewkowicz