Polowanie na jajka


Najczęściej Wielkanoc obchodzimy na samym początku wiosny. Zwyczaje i obrzędy wielkanocne: świeconka, palmy i lany poniedziałek, budzą w nas wspomnienia z dzieciństwa. Przygotowaniom do świąt wielkanocnych towarzyszy więc również radość z powodu budzenia się natury do życia oraz powrotu słońca. 
My tez przygotowalismy cos swiatecznego! W Szkole Jezyka Polskiego w New Britain,CT  w dniu 19 marca miala miejsce jajkowa zabawa związana z obchodami Świąt Wielkanocnych. 
Na tę okazję p.Krzysztof Buczynski wraz z dyzurnymi naszej szkoly przygotowali setki plastikowych jajek z nispodzianka w srodku, ktore z samego rana rozsypali po szkolnym placu zabaw. Uczniowie  klas 0 - 3 wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyli na poszukiwanie jajek. Kazdy maluch odwaznie ruszyl z koszyczkiem w reku i z nadzieja na wielkie polowanie. Trzeba bylo wykazac sie duzym sprytem i spostrzegawczoscia , aby uzbierac jak najwiecej jaj. Nie zabraklo mocnych wrazen, byla to wielka radosc jak i lzy porazki, dlatego przygotowalismy dodatkowe nagrody pocieszenia , aby kazdy z naszych milusinskich dobrze wspominal ten dzien. 

Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały.
Malowały się w paseczki
i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą - hura hura
wesołego Alleluja!

 

Zapraszamy na strone facebooka szkoly do obejrzenia zdjec i filmikow z polowania na jajka.

Dyrekcja & Zarzad Szkoly Jezyka Polskiego.

 

  • Zabawa Karnawalowa

Kontakt z Nami

Tel. 860 604-7797