Rekolekcje 2014

Słucham, aby usłyszeć...?

Patrzę, aby zobaczyć...?

Tegoroczny VI ZAJZD Mlodziezy Szkol Polonijnych prowadzony byl  przez gościa z Polski Leszka Dokowicza (producent takich filmów dokumentalnych jak "Duch", "Syndrom"; człowiek wyrwany przez Jezusa z satanistycznych struktur techno-świata).

Drodzy przyjaciele . mowil pan Leszek;

Po zakończeniu pracy nad filmem „Ja Jestem” przez kilka tygodni wciąż na nowo podchodziły do nas obce osoby, patrzyły w oczy i mówiły - „musicie zrobić film o Matce Bożej!”. Właściwie nie mieliśmy wyjścia. Ten film wymagał od nas najwięcej trudnych decyzji i rozeznania. Nie mogliśmy być tylko obserwatorami stojącymi za kamerą. To jest jedyny z naszych filmów, który prawie nie powstał, ale niebo zainterweniowało.

Po prawie dwóch latach pracy zbliża się jego premiera. Film nosi tytuł: "Ostatnie Wezwanie", a jego główną bohaterką jest Matka Boża ukazana przez perspektywę objawień mających miejsce w Medjugorie. Film ukazuje Maryję jako młodą, piękną, delikatną, pełną Mocy z Wysoka. Bóg przysyła ją na świat, by jeszcze raz, jeszcze wyraźniej, wezwała nas do nawrócenia. Matka Boża przychodzi w ten sposób na ziemię, by ukazać swoją nieprawdopodobną miłość, pokonać strach, pomóc w codziennej walce z grzechem, umocnić kapłanów, uzdrowić obolałe dusze i ciała.

Codziennie zadajamy sobie wiele frapujacych , bardzo waznych pytan, na ktore  znalezienie natychmiastowej odpowiedzi jest w zasadzie niemozliwe.  Kim jestem? Jakie sa moje zyciowe plany i cele? Do czego daze?  Kim jest dla mnie Bog?

Uczestnictwo w corocznie organizowanych  rekolekcjach  w Amerykanskiej Czestochowie, pomaga  naszej mlodziezy  w lepszym zrozumieniu siebie, otaczajacego swiata.  Pozwala na odbudowanie i umocnienie wiary w siebie oraz poczucia wlasnej wartosci.  Przyjezdzamy tu co roku, w to magiczne miejsce by odnowic lub poglebic wiez z Bogiem,  zrozumiec bogactwo slowa bozego.

Kazdy z nas jest inny i Bog zwraca sie do kazdego z nas indywidualnie.

Podczas tych dwudniowych rekolekcji , pochylilismy sie nad tematami dotyczacymi odkrywaniu istoty milosci bozej w zyciu codziennym, ufnosci wypelnianiu zadan, do ktorych zostalismy powolani.  Rekolekcje zakonczylismy Msza Swieta, podczas ktorej zlozylismy na oltarzu nasze wewnetrze prosby i postanowienia.

Wspolne rekolekcjonowanie: integracja, adoracje, wyklady z Biblii, szkola modlitwy i liturgii, dzielenie sie wiara z innymi rowniez  pomoglo nam  w lepszym zrozumienia blizniego.

Byl  czas skupienia, byl rowniez i radosci i relaksu.  Dzieki organizatorom uczestniczylismy w roznych formach aktywnosci, dzieki ktory, nie moglismy sie nudzic. Wszyscy, ktozy zdecydowali sie na uczestnictwo beda chcieli tutaj wrocic. Do Matki, ktora nie baczac na nasze slabosci i wady daje nam sile na  szczesliwe przezywanie kolejnego roku.

Z zycia szkoly

Magda Hynek