VIII Zjazd - REKOLEKCJE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POLONIJNYCH W USA
Amerykańska Częstochowa 20 -21 lutego 2016r.

Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie "KOCHAM CIE ZYCIE " - byl tematem rekolekcji dla uczniów szkół polskich działających na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 20-21 lutego 2016 roku. W spotkaniu wzięło udział 205 uczniów & opiekunów. Rekolekcje zostały zorganizowane  przy współpracy Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i Ojców Paulinów.

W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie, pedagodzy i rodzice z następujących placówek: Szkoła Polska im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, Szkoła Języka Polskiego przy parafii. Św. Wojciecha z Filadelfii, Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii Św. Cyryla i Metodego z Brooklynu, Polska Szkoła Dokształcająca im. Henryka Sienkiewicza z Brooklynu, Polska Szkoła Dokształcająca im. Kazimierza Pułaskiego z East Rutherford, Polska Szkoła Sobotnia im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki z  Derby, Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II z New Britain, Polska Szkoła Dokształcająca Gniazda 946 Sokołów Polskich w Ameryce z Bound Brook, Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego - Lakewood oraz Akademia Języka Polskiego z Manchester.

Wspolnie glosilismy prawde  naszej wiary. Plan rekolekcji wypełniony był  wspolnym spiewem , konferencjami, możliwościa  spowiedzi św. oraz modlitwa prywatna uczestników.

Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić: dobremu Bogu, Rodzicom, gronu pedagogicznemu, gospodarzom zakonnikom paulińskim a także  sponsorom tego wyjątkowego wydarzenia, Centrala  Polskich  Szkół Dokształcających w Ameryce pokryła w 80% koszty pobytu młodzieży.

Każdy uczestnik rekolekcji z wielkim wzruszeniem i dziękczynieniem w sercu, żegnał to „Jasne Wzgórze" i dziękował Dobremu Bogu za czas spędzony w domowej atmosferze w Duchowej Stolicy Polonii, wracał do swojego miejsca zamieszkania przepełniony prawdą by "kochac zycie".

Ewa L.

Na zdjeciau grupa z New Britain, CT wraz z dyrektorem szkoly oraz nauczycielami/opiekunami.

Zapraszamy na strone facebooka szkoly do obejrzenia zdjec.

PLAN REKOLEKCJI

Sobota 20 lutego 2016 r.

9:00 - 10:00 - Zakwaterowanie w domu pielgrzyma AVE MARIA
10:30 AM - Przywitanie uczestników w kaplicy Matki Bożej - O. Rafal Walczyk, przeor; Prezes CPSD
Dorota Andraka

11:15 AM – Msza św. o. Karol Jarząbek, homilia
1:00 PM - Lunch - kafeteria
3:00 PM– Koronka do Bożego Miłosierdzia,Świadectwo,Leokadia Głogowska
4:30 PM–Spowiedź; Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Zespół)
6:00 PM - Kolacja
7:00 PM –Świadectwo, Beata Dziekońska
9:00 PM - Apel Jasnogórski,O. Karol Jarząbek

Niedziela 21 lutego 2016r.

8:30 AM - Modlitwy poranne - Kaplica św. Anny –O. Karol Jarząbek
9:00 AM - Śniadanie - kafeteria
11:00 AM– Konferencja - kaplica św. Anny,O. Karol Jarząbek

12:30 PM – Msza Święta – O. Karol Jarząbek;
Zawierzenie młodzieży Maryi
2:00 PM– Lunch
2:30 PM – powrót do domu…

Kontakt z Nami