Turniej Tenisa Stolowego pod patronatem
Szkoly Jezyka Polskiego im. Jana Pawla II
w New Britain

Dnia 30  marca 2014 w Klubie Pulaskiego odbyl sieTurniej TenisiaStolowego w kategorii dziewcząt i chlopcow od 6-9 lat, jak również Turniej o Puchar Dyrektora SzkolyJezyka Polskiego w New Britain . Do turnieju przystąpili członkowie Sekcji Tenisa Stolowego ‘’ Sokoliki ,”dzialajacej pod  patronatem tejze szkoły.  Pan Andrzej Sokolowski – trener Sekcji Tenisa Stolowego,przywital wszystkich przybyłych na zawody, po czym poprosil Pania Dyrektor –ElzbieteZlotnik i glownego sponsora – Pana Kazimierza Perzana, wlasciciela Grace Maschine, o oficjalne rozpoczęcie turnieju . Nastepnie p. A.Sokolowski objasnil zasady turnieju.
Walka młodych adeptow pin-ponga przebiegala na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. Sportowcom nie można było odmowic poswiecenia i woli walki. Po niejednokrotnie bardzo dramatycznym przebiegu meczu wyłonieni zostali zwycięzcy.

W kategorii dziewcząt,  grających systemem „ kazda z kazda”,  I miejsce zajela - Ava Chrostowski, II miejsce – Natalia Mocarski , a III -  Victoria Kolodziejczyk.

W kategorii chlopcow, walczących w systemie „do dwóch przegranych meczow ‘’,do walki o pierwsze miejsce stanęli:Maksymilian Chojnowski  i Kuba Rulka,a o miejce III i IV : Ryan Chrostowski i Damian Czerkiewicz. Po zagorzalej  walce puchary wywalczyli: Maksymilian Chojnowski -  I miejsce, Kuba Rulka- II miejsce i Ryan Chrostowski -  III miejsce.

Nastepnie odbyl się final o Puchar Dyrektora SzkolyJezyka Polskiego, do którego przystąpili zdobywcy 3 pierwszych miejsc  -  w kategorii chlopcow i zdobywczyni 1 miejsca – w kategorii dziewcząt.  Po pelnej emocji  walce, Puchar Dyrektora SzkolyJezyka Polskiego im.JanaPawla II zdobyl Kuba Rulka.
Zawody odbyly się pod czujnym okiem trenera p.A.Sokolowskiego i  sedziow: p.RomanaHaptasia, p.Rajmunda Swiderskiego i p.Grzegorza Chojnowskiego.

W przerwach licznie przybyla publiczność mogla podziwiać profesjonalna gre trenera, sedziow i sponsorow.
W powyższych turniejach nie było przegranych. Każdy,z 10 uczestnikow,uzykal medal Dyrektora SzkolyJezyka Polskiego, co zapewne bardzo motywuje młodych sportowcow do dalszego treningu i doskonalenia umiejetnosci gry w ping-ponga. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za piekna sportowa postawe, a także za dostarczenie kibicom wielu wspaniałych, niezapomnianych emocji. A byli to : Ava Chrostowski, Victora Kolodziejczyk, Natalia Mocarski, Maksymilian Chojnowski, Ryan Chrostowski, Damian Czerkiewicz, Adrian i Alex Poloszczak, Tomasz Szydlowski i Kuba Rulka.

Należy się tyko cieszyc, ze w dzisiejszych czasach nie brakuje osob  zaangażowanych w rozwój fizyczny naszych dzieci. W imieniu rodzicow i młodych ping-pongistowdziekuje: P.AndrzejowiSokolowskiemu za harytatywna prace trenerska,   Pani Dyrektor – ElzbiecieZlotnik  za sprawowanie pieczy nad  Sekcja Tenisa Stolowego, sponsorom : P.Kazimierzowi Perzanowi za znaczace wsparcie finansowe i duchowe, Zarzadowi Klubu Pulaskiego, a w szczególności  P. Lucjanowi Pawlakowi,za udostepnienie młodym sportowcom bezpłatnie sali w tymze klubie oraz członkom Klubu Tenisa Stolowego „Falcon” za  sędziowanie.

Z zycia szkoly

Beata Rulka

Zapraszamy do obejrzenia zdjec na Facebook - https://www.facebook.com/szkolajpNewBritain

Kontakt z Nami