Lake George - czerwiec 2013

1 & 2 czerwca 2013  byl  to weekend pelen niezapomnianych przezyc !

Grupa 60 uczniow & opiekunow ze Szkoly Jez.Polskiego w New Britain wyruszyla jak co roku na wakacyjna przygode, a tym razem byl to Lake George, NY.  Dwudniowy pobyt okazal sie bardzo ekstremalny , wyczerpujacy ,a zarazem bardzo ekscytujacy.

Podroz autokarem minela nam w przyjemnej atmosferze spiewu, glosnych rozmow oraz wrazen filmowych.

Nastepnie po zakwaterowaniu w Koszowce Ranczo w promieniach slonecznych wyruszylismy bardzo skalistym szlakiem gorskim Crane Mountain 3400 FT n.p.m.  Szlak okazal sie bardzo wyczerpujacy niestety nie wszystkim uczestnikom udalo sie dotrzec na sam szczyt, wiekszosc z nas zrezygnowala po 2 , 3 godzinach wedrowki. Glosnymi gratulacjami i brawami nagrodzilismy najwytrwalszych na ktorych czekalismy u zbocza gory.

Tuz po obiedzie zwiedzalismy centrum miasta, robilismy wiele zdjec, udane zakupy, pamiatki, a zimne lody i napoje byly przyjemnoscia wieczoru.  Okolo 9:30 rozblyslo swiatlo ogniska jak tez rozbrzmiala glosna muzyka mlodziezowa, ktora przyciagnela wszytkich uczniow do tanca .

W niedziele zas spotkalo nas cos ,czego nie zapomnimy juz nigdy, pelen niesamowitych przezyc splyw rzeka Hudson. W  odpowiednim stroju w kamizelkach ratunkowych i w kaskach pokonywalismy trudne odcinki rwacej rzeki w 8 osobowych pontonach. W trakcie 6 godzinnego splywu prowadzilismy wyscig o pierwsze miejsce, wodne bitwy, mozna bylo poplywac w kilku dozwolonych miejscach , wymyslalismy rozne okrzyki radosci pokonanych przeszkod, rozspiewani i usmiechnieci, a przy tym bardzo zmeczeni wrocilismy bezpiecznie do domu.

Na koniec wyprawy, uczniow czekaly slodkie nagrody dla najlepszych w 10 kategoriach, oto lista nagrodzonych;

Pierwszy uczen ktory przyjechal do szkoly rano w sobote  ; Tobiasz Pyzik
Najbardziej rozspiewana; Victoria Wojtaszek
Zdobywcy szczytu Crane Mtn ;  18 osob na czele z Wojtkiem Kajzerem
Najlepsi tancerze wieczoru; Mateusz Koniecko & Kevin Rulka & Ola Malz