Ślubowanie Pierwszych Klas oraz Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 18 października 2014 roku o godz. 11.00 w audytorium Szkoły Jezyka Polskiego w  New Britain odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania uczniow kl.1 pod kierownictwem Urszuli Niemczyckiej, nauczycielki języka polskiego.

W pierwszej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I-III pod kierunkiem P. Uli Niemczyckiej. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotkniecie jego lewego ramienia dużą kredką życząc przy tym wielu sukcesów w nauce.

W drugiej czesci występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły, pani Elzbiety Zlotnik, w którym podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej (wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu Polski, przemówieniu dyrektora szkoły oraz prezesa Zbigniewa Prusaka) rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas 3-8 (przygotowanie pani Marzena Radziwon) którzy poprzez swój program artystyczny i odśpiewanie życzeń uczcili wszystkich nauczycieli oraz podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim wiazanki kwiatow.

Na koniec uroczystości mielismy niespodzianke dla pani Elzbiety Mulawki za jej 25 letni staz pracy w szkole. Kosz kwiatow, prezenty od przyjaciol sprawily , ze uroczystosc przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

Z zycia szkoly
Ewa Lewkowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjec na szkolny facebook

• Parada Pulaskiego