Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy

W ostatnią sobotę uczniowie klas 9 i 10 naszej szkoły wzięli udział w corocznej zbiórce pieniędzy do Polski na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagrała po raz XXII w Polsce i po raz dziewiąty w naszym stanie Connecticut. Donacje zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przeznaczone „na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców, p. Ewy i p. Rafała, kwestowali na terenie Małej Polski w New Britain. Ze względu na bezpieczeństwo wolontariusze zostali podzieleni na grupy. Każda grupa miała swojego lidera, który był odpowiedzialny za puszkę i posiadał identyfikator WOŚP. Wolontariusze korzystali z uprzejmości lokalnych polskich biznesów, które częstowały ich gorąca herbatą i posiłkami. Mimo niekorzystnej pogody nasi uczniowie nie poddali się i z chęcią brali udział w akcji. Wieczorem tego samego dnia wolontariusze wzięli udział w zabawie, która miała miejsce w Haller Post, New Britain.

W tym roku sztab WOŚP CT zebrał $ 11,322.21. Podsumowując wszystkie lata swojej działalności, sztab WOŚP w Connecticut przekroczył kwotę 100 tysięcy dolarów. Uczniowie naszej szkoły, którzy zebrali najwięcej pieniędzy w tym roku to Jessica Witkowski (kl. 10), Laura Furtak (kl. 8 B) oraz Kuba Kaźmierczak (kl.10). Gratulujemy wspaniałej pracy. Mamy nadzieje, że ta akcja pokazała naszej młodzieży jak ważne jest niesienie pomocy innym i pomogła zrozumieć, że działając wspólnie można wiele osiągnąć. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział I zapraszamy za rok.

Rafał Wolanwoski

• Parada Pulaskiego