Festiwal "Małej Polski" 2017

Ostatniej niedzieli, 30 kwietnia 2017r przy ulicy Broad St. w New Britain, CT odbył się kolejny czyli juz szósty festiwal "Małej Polski".

Organizatorem tego wydarzenia jest Polish Business Association (PBA), czyli tutejsza organizacja zrzeszająca polskich przedsiębiorców.

Nasza szkoła, Szkola Języka Polskiego im. Św. Jana Pawła II z New Britain, CT miała również zaszczyt kolejny, juz szósty raz brać udział w festiwalu. Równo z zegarkiem, o ósmej rano szkolne stoisko nabierało kształtów. Przy naszym punkcie można było zarejestrować dzieci na przyszły rok szkolny jak również nabyć książki oraz rozmaite gadżety, takie jak: koszulki polo, parasole oraz torby z naszym logo. Akcesoria te są nadal dostępne dla zainteresowanych w biurze naszej szkoły.

Otwarciem imprezy były występy miedzy innymi naszych uczniów, w przepięknej oprawie artystycznej opracowanej przez: p. Marzenę Radziwon, p. Agatę Śmiarowski, p. Jola Szymański oraz p. Barbare Porczak. Dzieci przepięknie śpiewały polskie piosenki oraz tańczyły dla widzów. W trakcie festiwalu można było także wesprzeć uczniów wyjeżdzających na wycieczkę do polski poprzez zakup napojów lub innych - za co serdecznie dziękujemy. Festiwal ten jest następnym, pięknym wydarzeniem, które zapisujemy do przemiłych wspomnień w historii naszej szkoły.

Joanna Chojnowski-Schroeder

• Mala Polska