Michał Ogórek w New Britain

Ostatniej  soboty 10/05/13 w Szkole Jezyka Polskiego w NB zagoscil slynny dziennikarz Michal Ogorek z Polski.

Mowil o sobie, dziennikarz, satyryk, felietonista, krytyk filmowy.  W spotkaniu wziely udzial najstarsze klasy naszej szkoly tj; 8, 9, 10.

Uczniowie zadawali mu wiele  pytan typu; dlaczego zostal dziennikarzem, jak rozpoczal swoja przygode z filmem, czy chcialby zeby syn poszedl w slady ojca, a nawet czy lubi ogorki . Na wszystkie pytania pan Michal odpowiadal z nutka ironii, a przy tym rozbawial publicznosc.

Autor zapraszal do kupna jego najnowszej ksiazki pt; "Kiełbasa i sznurek" Michał Ogórek, Jerzy Bralczyk oczywiscie z osobista dedykacja autora. Starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej. Prof. Jerzy Bralczyk, wybitny i popularny językoznawca, nieprzymuszany przez Ogórka ujawnia nie tylko nieznane ale i niewygodne fakty dotyczące języka polskiego. Zapraszamy wszystkich do przeczytania;

Z zycia szkoly,

Ewa Lewkowicz