I Opłatek Rodzinny

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid, „Opłatek”

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyl sie uroczysty rodzinny oplatek dla lokalnej spolecznosci polonijnej. Ta niecodzienna uroczystosc uswietnili goscie specjalni, ktorzy zaszczycili nas swoja obecnoscia; ksieza z Kosciola Swietego Krzyza & Najswietszego Serca Pana Jezusa, oraz Darek Barcikowski – konsul Honorowy RP w Connecticut. Malgorzata Kochanowicz – honorowy prezes naszej szkoly.

Uczniowie pod kierownictwem Agaty Smiarowskiej, Marzeny Radziwon, Urszuli Niemczyckiej, Barbary Porczak, Anny Hayes, Jolanty Szymanskiej, Anety Haratyk oraz Magdy Gawronskiej, Malgosi Lojewskiej, Magda Peszko, Moniki Prucnal, uczniow Szymona Narela & Natalii Smiarowskiej ponownie odtwozyli nam opowiesc swiateczna pt; “Zapomniany Zegar “ na podstawie motywow bajki H Ch Andersena; Dzieczynka z zapalkami. Piekne widowisko muzyczno- slowne poruszylo serca nas wszystkich.

Atrakcji nie bylo konca, zabawy dla dzieci, loterie fantowe, konkursy, gry I zabawy dla wszyskich, zdjecia z pszczolka Maja czy Bolkiem I Lolkiem mialy tez swich zwolennikow. (Za wypozyczenie kostiumow bajkowych dziekujemy adwokatowi Adrianowi Baron).  Na zakonczeniu tego czarodziejsckiego wieczoru byly rowniez tance. Dodatkowo zabawiala nas wyjatkowym wokalem & muzyka  DJ Kate.

Mielismy wysmienite przekaski & desery , za ktore nalezy podziekowac  kochanym rodzicom z zarzadu, a w szczegolnosci Ani Nowakowskiej & Ani Pajor, takze  niskie ukony kierujemy w strone wlascicieli lokalu Crystal Ballroom, ktorzy sluzyli nam swoja pomoca I sprawili ,ze czulismy sie u nich jak we wlasnym domu.

Najwieksze wyrazy podziwu wysylamy w strone pomyslodwcow; pani prezes Joanna Michalski, oraz zastepcom Beacie Adamus & Dorocie Urban. Z głębi serca dziękujemy organizatorom oraz wszytkim , ktorzy w jaki kolwiek sposob przyczynili sie do stworzenia tak pieknej uroczyctosci swiatecznej , oraz mamy nadzieje ze bedziemy kontynuowac te rodzinna  tradycje i za rok ponownie zasiadziemy do szkolnej  wigilii, aby wspolnie lamac sie oplatkiem.

Z zycia szkoly EL

Impreza sponsorowna byla przez sklepy KRAKUS & ROLY POLY