Studniówka 2015 - Royal Manor, NJ

„Mlodzi, zdolni, pelni planow - juz jestescie najlepsza wizytowka Polski...”

Po raz kolejny w zimowy, lutowy wieczor spotkali sie maturzysci polonijnych szkol Wschodniego Wybrzeza na uroczystym balu studniowkowym w New Jersey.  W pieknej sali Royal Manor do tradycyjnego poloneza ruszylo ponad 200 uczniow i uczennic przybylych na te uroczystosc wraz z towarzyszacymi osobami oraz nauczycielami.  Slowami Wieszcza: „poloneza czas zaczac, Podkomorzy rusza....” zapowiedziano dostojny taniec i korowod wprowadzila prezes Centrali Polskich Szkol Doksztalcajacych pani dr Dorota Andraka wraz z pierwszym tancerzem metropolii nowojorskiej, panem Jozefem Palka.  Za nimi ruszyla w parach dorodna mlodziez.  Dziewczeta prezentowaly sie pieknie z rozami w dloniach, a chlopcy starali sie dotrzymac kroku partnerkom w zawilosciach tanca.  Wzruszenie, dostojenstwo i radosc jednoczesnie malowaly sie na twarzach przejetych maturzystow polskich szkol.

Prezes CPSD zwracajac sie do mlodziezy, podziekowala im za tak liczne przybycie na bal i zyczyla, aby w doroslym zyciu byli kreatywni, tworczy, aby nie zapominali kim sa i skad pochodza.

Przyszedl czas na wreczanie dyplomow maturzystom i ich opiekunom.  Wszyscy tegoroczni maturzysci otrzymali dyplomy uznania i listy gratulacyjne.  Nie zapomniano rowniez o pedagogach prowadzacych najstarsze klasy.  Im rowniez wreczone zostaly dyplomy i listy z podziekowaniami.  Maturzysci natomiast przekazali wzruszajacy list do swoich rodzicow, w ktorym napisali: ”Bez Waszego trudu i wysilku nie byloby nas dzisiaj na tej pieknej uroczystosci.  Zawsze mozemy na Was liczyc.  Teraz z calego serca chcemy Wam podziekowac za wszystko! Chcemy, abyscie wiedzieli, ze jestescie dla nas najwazniejsi!  Dziekujemy Wam Kochani Rodzice”.

Po czesci oficjalnej slowami poetki Agnieszki Osieckiej wszystkich maturzystow zaproszono do tanca:
Moj pierwszy bal.  Bal z myszka, bal z lezka, bal za mgla i walczyki co jeszcze sie snia...
Maturzysci i goscie bawili sie swietnie przez wiele godzin do muzyki DJ Leszka.

Szkole Jezyka Polskiego z New Britain, CT reprezentowali; dyr. Elzbieta Zlotnik, z-ca dyrektora Ewa Lewkowicz, wych. Krzysztof Proszynski, nauczycielka kl IX Kasia Cichus, vice-prezes Malgorzata Kochanowicz, oraz abiturienci 2015;

Sara

Jolanta

Z zycia szkoly,

Ewa Lewkowicz

Zapraszamy na strone Facebook szkoly do obejrzenia zdjec ze studniowki.

• Polonez

Kontakt z Nami