Warsztaty w szkole prowadzone przez Ziemie Bydgoska
26 wrzesnia 2015

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” jest jednym z największych i najstarszych zespołów folklorystycznych w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

Od niemal 57 lat reprezentuje Miasto  Bydgoszcz i region województwa kujawsko-pomorskiego podczas wielu wydarzeń, koncertów, festiwali w kraju i zagranicą, będąc jednocześnie niekwestionowanym liderem spośród Kulturalnych Ambasadorów Regionu w zakresie promowania polskiej sztuki i kultury ludowej.

Celem Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

W ostania sobotę tj. 26 września 40 osobowy zespól wraz z kierownikiem artystycznym Elżbieta Kornaszewska-Rogacka koncertował w Stanach Zjednoczonych i dotarł również do naszej szkoły. Młodzież mogła wziąć udział w warsztatach śpiewu i tańców ludowych , przez cały dzień poznawaliśmy stroje, tradycje i kulturę ludowa Polski.

Na koniec dnia szkoła wzięła odział w pokazowym koncercie finałowym , który ukazał autentyczna pasje wszystkich jego członków do ludowej muzyki, tańca i śpiewu.

Koncert Ziemi Bydgoskiej to ważne wydarzenie artystyczne. Pozostaje w pamięci jako barwne widowisko, stanowiące niezwykłe lekcje patriotyzmu i uczące szacunku do wartości narodowych.

Ewa Lewkowicz

Zapraszamy na strone facebooka szkoly do obejrzenia zdjec z warsztatow w szkole i koncertu galowego w Trinity-On-Main.

Dyrekcja  & Zarzad Szkoly Jezyka Polskiego