Generał Kazimierz Pułaski - Bohater Polski i Amerykański

W ostatnia  niedzielę tj. 12 go października, po raz kolejny ul. Braod w New Britain przemaszerowalismy MY dumni Polacy , Szkola Jezyka Polskiego. Podczas tegorocznej parady dopisala nam piekna sloneczna pogoda. Prowadzacy Lucjan Pawlak przedstawial kolejno przybylych gosci , a na pierwszym miejscu major miasta New Britain Tim O'Brien.

Parada Pułaskiego

Parada Pułaskiego ma już swoją długą i piękną tradycję kontynuowal Lucjan Pawlak . Jest  ona dedykowana pamięci brygadiera Gen. Kazimierza. Pułaskiego, który oddał swoje życie w czasie wojny Rewolucyjnej. Jego odwaga i poświęcenie były przykładem dla niezliczonej ilości Polaków i Amerykanów, którzy w duchu umiłowania wolności i niepodleglości walczyli, i przyczynili się do powstania Zjednoczonych Stanów Ameryki Północnej.Październikowy przemarsz upamiętnia postać generała, który zginął w roku 1779 w bitwie pod Savannah, w Georgii, w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Pod pomnikiem Kazimierza Pulaskiego rozbrzmialy hymny narodowe, zlozono wience i wzniesiono salwy.

Z zycia szkoly

Ewa Lewkowicz