Kim jestem…? I komu wierzę…?

V Zjazd Mlodziezy Szkol Polonijnych w USA

Amerykanska Czestochowa w Doylestown, Pennsylvania

Kazdego dnia podczas naszego zabieganego zycia napotykamy wiele przeszkod, ktore nas zatrzymuja, nie pozwalaja isc, zabieraja sily. Wlasnie dlatego postanowilismy wsluchac sie w te slowa : Kim jestes? Komu wierzysz? W tym rekolekcyjnym czasie chcielismy przyjrzec sie sobie, naszym slabosciom , grzechom i chcielismy sie wsluchac w glos Pana jezusa, ktorym jest najlepszym drogowskazem w rozwijaniu wiary.

To juz po raz 5ty odzwiedzilismy Ojcow Pailinow w Amerykanskiej Czestochowie gdzie prowadzacym  spotkanie juz od kilku lat jest o. Dominik Libiszewski oraz prezes CPSD ( Centrala Polskich Szkol Doksztalcajacych w US) Dorota Andraka z NY. Wspolnie z grupa 180 uczestnikow w tym 12 sobotnich szkol jezyka polskiego wzielismy udzial w rekolekcjach  . Dwudniowy pobyt w Klasztorze oraz Domu Pielgrzyma  przebiegal w nastepujacej kolejnosci; praca w grupach, spowiedz, Msza Sw,  Apel  Jasnogorski,  konferencja  pt; Kim Jestem?Komu Wierze? , przedstawienie teatralne “ Krzyz mego Zycia”, nabozenstwo Maryjne.

Grupa z New Britain liczyla 30 osob w tym 3 opiekunow Ewa Lewkowicz, Halina Milosek, Krzysztof Pruszynski , byla to najliczniejsza  grupa  ze wszystkich , mielismy okazje po raz pierwszy zapoznac sie ze szkola z Bostonu, MA oraz Salem, MA, Bridgeport, CT w wiekszosci byly to szkoly z Now York, New Jersey, Long Island , Pennsylvania .  Mlodziez nawiazawala  liczne przyjaznie , robiono duzo zdjec, radosnie spiewno przy ognisku.

Z utesknieniem czekamy na ten bogaty pod wieloma wzgledami czas i czekamy na wszystkich chetnych , ktorzy chcieliby wraz z nami zatrzymac sie w domu Matki, Jasnogorskiej Pani juz w kolejnym zjezdzie w 2014 roku , do zobaczenia.

Ewa Lewkowicz

Szkola Jezyka Polskiego z New Britan, CT